Cоціальна політика в територіальних громадах: про зустріч у стінах Українського католицького університету
Якою має бути соціальна політика в громадах і механізм впровадження якісних соціальних послуг та як слід провадити соціальну роботу в сьогочасних реаліях? Такі теми обговорювали 15 вересня 2021 року під час зустрічі за круглим столом на тему: «Cоціальна політика в територіальних громадах (далі ТГ), якість соціальних послуг». Зустріч відбулась в Українському католицькому університеті та об’єднала для спільного обговорення фахівців з соціальної роботи, голів ТГ та експертів у напрямках соціальної роботи та комунікацій.
Ярослав Бордіян, директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, розповів: «Мета круглого столу це соціальна політика в територіальних громадах, обмін досвідом, кращі практики. Виклики часто зобов’язують нас ділитись з колегами кращими напрацюваннями та ідеями. Закон України «Про соціальні послуги», який вступив в дію з 1 січня 2020 року, який зобов’язує кожну територіальну громаду формувати свої соціальні послуги. Створити «Соціальний паспорт», визначити категорію осіб та сімей для того щоб провадити соціальну політику. Ми хочемо зібрати всіх суб’єктів соціальної роботи: Департамент соціального захисту, представництво Головного управління Національної соціальної сервісної служби, керівників територіальних громад, фахівців соціальної роботи. Львівський обласний центр соціальних служб для дітей та молоді спільно з Українським католицьким університетом виступили модераторами даного заходу, щоб люди змогли поділитись досвідом, обговорити та спільно обміркувати шляхи вирішення проблемних питань.»
Світлана Стельмах в контексті напряму «Cоціальної роботи» наголосила, що основним ресурсом завжди є людина. Адже створюючи матеріальні блага та розвиваючи інфраструктуру ми зосереджуємось на цінності речей. Але речі стають зайвими без людського ресурсу. В соціальній роботі завжди на першому місці буде Людина. Тому цінності слід формувати довкола людей та їх діяльності, лише так можна досягнути добробуту.
Це був плідний та насичений день спілкування, де всі присутні мали змогу обговорити законодавчі норми, як слід планувати роботу в правовому полі, поділились напрацюваннями та обговорювали й розбирали практичні кейси, ділились міркуваннями і досвідом про те, як організована соціальна робота в окремих громадах, що працює, а що є проблемним та потребує додаткових ресурсів.