ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ОСКАР УКУ: 15 молодих волонтерів нагороджені за працю на користь суспільства

Волонтерський Оскар УКУ (1)Нещодавно в УКУ вперше відбулася Церемонія вручення “Волонтерського Оскара УКУ”. Організатори заходу, кафедра загальної та соціальної педагогіки, запропонували таким чином відзначити благородну працю волонтерів та популяризувати волонтерство в молодіжному середовищі та Україні в цілому.

Для того, щоб зібрати інформацію про активних волонтерів з числа учнів 10-11 класів та студентів УКУ, було створено можливість електронного зголошення. При чому, зважаючи на те, що часто самі волонтери надто скромно оцінюють свою працю, або настільки зайняті волонтерською діяльністю, що не подають заявки самостійно, умовами конкурсу передбачено також опцію номінування кандидатур тими, хто добре знає волонтера і його/її волонтерську діяльність. Кожен міг бути номінованим в одній із номінацій у своїй категорії (учні або студенти УКУ):

  1. Робота з дітьми та молоддю
  2. Робота з людьми літнього віку
  3. Робота з військовими
  4. Робота на покращення екосфери
  5. Робота з людьми з інвалідністю
  6. Інша волонтерська активність

Загалом організатори тримали 45 заявок (ознайомитися з номінантами), серед яких двоє осіб були номіновані двічі різними людьми, були й деякі заявки, що не відповідали умовам конкурсу. Варто відмітити, що географія населених пунктів, в яких мешкають учні-номінанти, охоплює 8 областей України: Вінницьку, Дніпропетровську, Закарпатську, Запорізьку, Київську, Львівську, Луганську та Чернігівську. Зголошені студенти УКУ, в свою чергу, здійснюють свою волонтерську діяльність практично на території всієї України, включно з прифронтовою зоною, а також за кордоном.

dav

На наступному етапі інформація, подана в онлайн-формі, зокрема фото, що найкраще (на думку того, хто зголошував) ілюструє волонтерську діяльність номінанта, розглядалася командою журі. Цього року до журі конкурсу увійшла Світлана Стельмах, декан Факультету наук про здоров’я УКУ, Ірина Королець, представниця БО “Львівська освітня фундація”, Софія Ворончук, представниця БФ “Українська галицька фундація”, та Ірина Скоропадська, представниця Волонтерської Сотні УКУ.

За словами членів журі, визначити переможців було нелегким завданням, але спільно команда журі все ж дійшла консенсусу. І хоча цього разу не у всіх запропонованих номінаціях було зголошено учасників, все ж 15 осіб змогли отримати першу в житті статуетку “Волонтерського Оскара УКУ”.

Вручення відбувалося в особливо святковій атмосфері. Кожен з лауреатів “Волонтерського Оскара УКУ”, чуючи своє прізвище з уст члена журі, ішов червоною доріжкою під оплески глядачів, отримував Оскар і Сертифікат та виголошував коротку промову.

У номінації “Робота з дітьми та молоддю” серед учнів лауреатом “Волонтерського Оскара УКУ” переможцями стали Андрашко Катерина та Ткачишин Назар. Саме у цій номінації 90% предендентів серед студентів навчаються на програмі з соціальної педагогіки, яка сприяє розвитку фахових компетенцій в роботі з дітьми, сім’єю та громадою. Шляхом практик, участі в соціальних проектах програми і волонтерства вони здобувають такий цінний досвід для майбутньої професійної діяльності. А такі студентки як Білінська Мар’яна, Лозинська Христина, Ніколаєнко Мар’яна та Ткачусь Христина, окрім досвіду, отримали ще й “Волонтерський Оскар УКУ”.

Волонтерський Оскар УКУ (20)

З-поміж претендентів, чия волонтерська діяльність полягала в роботі з військовими, переміг Вороняк Андрій (категорія “студенти УКУ”), у цій же номінації серед учнів нагороджено Бачинську Олену. Варто зазначити, що в УКУ діяльністю у цій сфері займаються як самі студенти, так і цілі організації – Волонтерська Сотня УКУ, “Україна Єдина” та ін.

За активну волонтерську роботу та підтримку людей з інвалідністю, зокрема створення умов для їхнього розвитку та інтеграції в суспільство, “Волонтерський Оскар УКУ” отримала Катерина Манойло.

Оскільки волонтерська діяльність дуже різноманітна і багатогранна, важко врахувати все в номінаціях. Тому для цьогорічної Премії було створено спеціальну номінацію – “Інша волонтерська активність”. Лауреатами Оскарів у цій номінації в учнівській категорії стати Дурицький Сергій, Кахни Діана та Король Софія. Замість Дурицького Сергія, що не зміг бути присутнім на врученні Премії, нагороду отримав його друг, який також виголосив коротку промову від імені хлопця:

Волонтерський Оскар УКУ (32)Одного доленосного дня я взяв участь у заході в якості волонтера. Після цього моє життя кардинально змінилося. Проект за проектом, фестиваль за фестивалем… – всюди я працював на волонтерських засадах, допомагав творити на високому рівні кожен захід. Для мене такий захід – це більше, ніж допомога, це – досвід, нові знайомства, друзі, однодумці, люди, яким, так само, як мені, не однаково на долю нашої країни. Тому своєю громадською діяльністю ми всіляко намагаємося допомогти нашій державі ставати кращою. Після кожного заходу, приходячи додому повністю знесиленим, але й, водночас, щасливим, ти знаєш, що саме сьогодні ти допоміг комусь – отримав найвищу нагороду – щиру усмішку і щире “дякую”. Саме це “дякую” і є для мене найкращою нагородою і поштовхом до подальших дій. Творіть добро і світ стане світлішим. Станьте саме тим промінчиком сонця, який всі чекають серед хмар” Допомагайте тим, хто цього потребує і добро завжди буде в ваших серцях.

Серед студентів у номінації “Інша волонтерська активність” перемогу здобули Будз Василь, Крупко Влад та Чернецька Мар’яна. Отримуючи Оскар, Василь Будз подякував університету і програмі, на якій навчається, за можливості, які вони створюють для студентів. а також хлопець з вдячністю відгукувався про хлопчика Івана, вихованця школи-інтернат, для якого Василь був наставником протягом року. Серед іншого, Василь Будз активно волонтерить під час різноманітних заходів, що проводяться в УКУ, зокрема тих, що пов’язані зі співом та грою на музичних інструментах, і він дуже, що може дарувати те щастя, яке дає йому музика.

Волонтерський Оскар УКУ (36) Волонтерський Оскар УКУ (34)

Приємним сюрпризом для всіх присутніх були додаткові нагороди від представниць журі. Три грошові гранти для реалізації власних соціальних проектів від БО “Львівська освітня фундація” отримали Мар’яна Ніколаєнко, Андрій Вороняк та Савіцька Роксоляна. А ще двоє дівчат, Діана Радзецька та Ірина Шевчук, нагороджені призами від БФ “Українська галицька фундація”.

І хоч, волонтерством усі номінанти займаються не для похвали, премій та нагород, все ж визнання благородної праці волонтерів має важливе значення як для самих лауреатів, так і для популяризації волонтерського руху в Україні. Завдяки Премії “Волонтерський Оскар УКУ”, організаторам вдалося виявити молодих людей, які активно займаються волонтерською діяльністю та відзначити їх внесок у розвиток суспільства.

Волонтерський Оскар УКУ (41)

З огляду на схвальні відгуки учасників, журі та всіх присутніх щодо цьогорічної Премії “Волонтерський Оскар УКУ” в організаторів заходу вже є певні плани не лише на те, щоб зробити цю Премію щорічною, а й розширити число категорій, в яких будуть зголошуватися номінанти.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Подібні матеріали

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Юлія Кокоячук

керівниця програми “Соціальна педагогіка”