«Емаус-Оселя». Волонтерська практика студентів 1-го курсу 2018-2019 н.р.

Студенти кафедри Педагогіки та соціальної роботи пройшли волонтерську практику в ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя». Так, підгрупа студентів 1-го курсу у складі: Борисовська Ульяна, Боярська Юстина, Волошина Христина, Гутник Софія, Корнеляк Роксолана, Сударікова Марія, діляться інформацією про діяльність Організації.

МІСІЯ, ЦІННОСТІ

ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя» – це громадська організація, місія якої допомогти безпритульним людям віднайти свою гідність в Спільноті, а відтак у суспільстві; допомагати суспільству прийняти кожну людину та поширювати ідеї Руху «Емаус».

Гаслом спільноти є: «Допоможіть нам допомагати іншим».

«Оселя» – об’єднання людей, які не бажають миритись з несправедливістю у світі і усвідомлюють можливість впливати на зміни. Об’єднавшись, учасники спільноти допомагають самі собі, один одному і тим, хто потребує допомоги.

«Оселя» – одна з перших організації в Україні, яка почала допомагати і підтримувати безхатченків. «Оселя» заснована у 2002 році, є першим членом «Емаус» в Україні.  У 2003 році було створено унікальну Спільноту, де разом живуть, працюють і допомагають одне одному люди, що опинились у скрутній життєвій ситуації.

У своїй діяльності організація керується:

Статутом ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя», прийнятим Загальними зборами організації 27.11.2001 р. зі змінами та доповненнями від 23.12.2016; Маніфестом Міжнародного руху «Емаус», прийнятим 24 травня 1969 р. під час Першої Світової Асамблеї у Берні, Швейцарія; Цінностями та основними принципами Міжнародного Руху «Емаус», прийнятими на Світовій Асамблеї 2016 р. у Джезоло, Італія; та цінностями.

Цінностями організації є: повага, ділення, відкритість, солідарність, прийняття, спільність.

СПІЛЬНОТА

Основним видом діяльності «Оселі» є організація життя  у Спільноті – центрі ресоціалізації бездомних людей. Життя у Спільноті спрямоване на допомогу бездомним людям навчатися бути відповідальним за своє життя, співпрацювати із іншими, здобувати навички піклування про себе та інших. 

Спільнота заснована 12 червня 2003 року. Мешканцями спільноти є люди різного віку – від 20 до 60 років. Кожен із членів Спільноти, в міру своїх сил, здібностей і кваліфікації, забезпечує життєдіяльність спільноти, виконуючи посильну роботу. Нові мешканці проходять курс соціального навчання. Працюючи в групах, вони починають усвідомлювати власну недугу/залежність, розуміти її страшні наслідки, вчаться розпізнавати тривожні сигнали, що передують рецидиву, набувають навичок та умінь підтримувати тверезий спосіб життя.

ПРАЦЯ

«Допоможіть нам допомагати іншим та даруйте друге життя речам, які Вам більше не потрібні» – закликає Спільнота взаємодії «Оселя».

Мешканці Спільноти утримують себе з власної праці. Вони збирають у населення та з спеціальних контейнерів непотрібні речі, такі як меблі, одяг, книги, посуд та інші предмети побуту. Зібрані речі мешканці спільноти та волонтери сортують, ремонтують при необхідності, і реалізують у благодійних крамницях або віддають малозабезпеченим, безпритульним людям в Осередку підтримки, переселенцям. Непридатний до використання одяг «Оселя» при можливості здає на переробку.

Також мешканці мають можливість навчатися та працювати у Майстерні ремонту меблів «Емаус-Оселя». Майстерня служить осередком працетерапії, навчання, а також є одним з джерел доходів спільноти. Тут мешканці Спільноти отримують навики з ремонту меблів, обтягування м’якої частини меблів, пошиття. Вони працюють або з конкретним замовленням щодо ремонту м‘яких меблів, або переробляють старі меблі для своєї Спільноти.

Ще одна можливість заробити гроші для мешканців – це працювати у благодійній крамничці. Благодійна крамничка “Емаус-Оселя” є основним джерелом утримання Спільноти та проведення акцій солідарності. У крамниці можна придбати вживані меблі, одяг, посуд, предмети побуту та інші речі, які є зібраними та відремонтованими у майстерні мешканцями чи волонтерами. За час діяльності крамниця «Емаус – Оселя» стала чимось більшим, ніж місцем, де люди купують вживані речі. Зараз вона позиціонується як культурний осередок, де можна з користю і приємністю провести час. Тут гуртується коло друзів «Оселі» та активних громадян Винник. У крамниці проводяться різні заходи для клієнтів, вечірні перегляди кінофільмів, різноманітні майстер-класи, концерти та літературно-мистецькі зустрічі. У крамниці є невеличка бібліотека, де можна придбати книги, та кафетерія, де можна випити теплого чаю чи кави, зігрівшись не лише зовні, а й зсередини.

«Непотрібних речей і непотрібних людей не буває» – одне з гасел  «Емаусу-Оселя», яке б чітко охарактеризувало їхню працю.

СОЛІДАРНІСТЬ

“Емаус” – це спільнота людей, які були бездомними, а тепер змінили своє життя і допомагають іншим.  Міжнародний Рух ЕМАУС об’єднав людей, які усвідомили своє привілійоване становище у суспільстві, та людей, які з різних причин втратили волю до життя, разом вони вирішили обєднати зусилля, щоб допомагати один одному та іншим. Зараз налічується понад 350 спільнот в 37 країнах світу.

Люди мають декілька сфер діяльності, таких як: роздача їжі щочетверга у сквері біля Порохової вежі, святкові трапези на Різдво і Великдень, залучення безпритульних людей до активного соціального життя, чесного заробітку та обговорення соціальних проблем на рівні громади. Також працює осередок у Винниках, де надають такі послуги як: душ, прання, стрижка, харчування, зміна одягу та консультація з соціальним працівником.

Допомагати біднішим за себе – важлива чеснота Спільноти.

НАШІ ВРАЖЕННЯ І ТЕ, ЩО МИ НАСПРАВДІ ЗМОГЛИ ПОБАЧИТИ І ЗРОЗУМІТИ ПІД ЧАС ПРАКТИКИ

Ми зрозуміли, що діяльність Спільноти заслуговує поваги і люди, які працюють там, справді віддані цій справі. До того ж, ми змогли побачити зміни і трансформації, які відбуваються з безпритульними у цій Спільноті. Чесно кажучи, у нас почали з’являтися ідеї схожих проектів, які можливо реалізувати. Ми зрозуміли важливість волонтерства, що навіть дрібними кроками можна творити добро людям. Отож, важливий урок, який ми винесли – створювати щось прекрасне, це добре, але при цьому потрібно вміти ділитися власними ідеями та досвідом з іншими.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

 296 33 03

+380964264796

+380930101413