«Центр опіки сиріт». Волонтерська практика студентів 1-го курсу 2018-2019 н.р.

«Центр опіки сиріт» – база практики студентів 1-го курсу: Марія Янкевич, Марія Суейд, Мар’яна Мисак, Мар’яна Грабовенська, Віра Оверко, Олег Максимів, Катерина Симоненко

Відгук студентів:

Перед тим, як вирушити на волонтерство, ми визначили мету, цінності та напрямки діяльності організації.

Мета  – будувати на здоровій духовності зрілу особистість, дбати про соціальну рівність, проводити різноманітні акції духовно-просвітницького, соціального, патріотичного характеру, виявляти любов та опіку через спілкування та присутність капелана, а також волонтера, проводити пасторальну працю з дітьми-сиротами, дітьми з малозабезпечених сімей та з дітьми із спеціальних закладів.

Найважливішими цінностями  є:  духовність, спорт як спосіб забрати дітей з вулиці, а також виховання дітей-сиріт в любові, пошані та повазі як до старших, так і одне до одного.

«Центр опіки сиріт» працює у двох напрямках: душпастирський та харитативний. Душпастирський : молитва з дітьми і за дітей, організація дитячого церковного хору. Харитативний : акції до державних та релігійних свят.

Також «ЦОС» організовує різноманітні проекти для дітей-сиріт. Вони спрямовані на підтримку та допомогу дітям-сиротам – тим хто потребує опіки. Кожний проект – це маленький крок, який допоможе дитині себе реалізувати, почерпнути нових знань, відкрити нові горизонти.

1.Кулінарний гурток “Казанок”. Метою є навчити дітей готувати різноманітні смачні страви на кожен день, які вони зможуть легко приготувати у самостійному житті. Діти навчаються готувати святкові страви, які можна подати на гостину, сервірувати стіл та правилам етикету.

2.“Одна церква – одна дитина – одна родина”. Метою є закликати спільноти храмів долучитися до опіки над дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленої батьківського піклування, що перебуває у школі-інтернаті.

3.Чемпіонат з міні-футболу “КОПА”. Метою чемпіонату є допомогти дітям-сиротам м. Львова та Львівщини реалізувати себе у спорті, сприяти зміцненню здоров’я, правильному фізичному розвитку, забезпечити спортивною формою та необхідним інвентарем. Формування практичних умінь, навичок та знань гри у футбол шляхом проведення щотижневих матчів між дітьми.

Перебуваючи у «ЦОС» на волонтерській практиці, ми виявили позитивні і негативні сторони нашої діяльності. Так, було цікаво знайомитися та бавитися ігри з дітьми. Насправді, вони дуже привітні. За такий короткий період, ми встигли здружитися так, що важко було розпрощатися.

Проте, ми зіткнулися з кількома труднощами на базі практики: деякі діти були не зацікавлені у розмові або грі, тому просто виходили з кабінету. Одною з причин такої поведінки ми вважаємо втому після насиченого предметами дня. Але було й таке, що з різних причин нас ніхто не чекав: діти були на репетиціях, гуртках чи прогулянці. Окрім того, ми відчували брак педагогічного досвіду, необізнаність в підходах до роботи з дітьми з розумовою неповносправністю. Також ми відчували потребу в залученні координаторів для комунікаційної підтримки.

Підсумовуючи сказане, хотілося би підкреслити, що «Центр опіки сиріт» – чудова організація, яка справді займається важливими справами, виконує поставлені цілі. Проте для надання волонтерської підтримки, необхідно мати достатню компетенцію та досвід.

IMG_20190514_160302 IMG_20190514_160309 IMG_20190531_191448_336 IMG_20190531_191452_904