Громадська організація “Лярш Ковчег”. Волонтерська практика студентів 1-го курсу 2018-2019 н.р.

     Перша спільнота “Лярш Ковчег” була заснована у Франції відомим філософом, громадським діячем, фундатором, просто хорошою людиною –  Жаном Ваньє. Саме  він започаткував громади та організації для неповносправних людей, зокрема організацію “Віра і світло”.  Історія Ляршу розпочалася з того, що Жан запросив двох неповносправних людей жити разом з ним. Цей благородний вчинок переріс у створення величезної спільноти, від якої походять надзвичайно багато спільнот як і в Україні, так і в інших країнах світу.

Зараз у світі створено безліч спільнот та осередків, що походять від Ляршу. Усі вони несуть певну місію, допомагаючи неповносправним людям розвиватись, а також показати іншим їхню ідентичність, важливість та місце у суспільстві. Однією з особливостей спільноти “Лярш Ковчег” є те, що учасників спільноти, неповносправних людей називають Друзями. Це надзвичайно просте слово дає зрозуміти, наскільки чудова та дружня атмосфера панує в спільноті. Завдання асистентів полягає в допомозі і співпраці на основі дружніх стосунків, взаєморозумінні та любові. Лярш Ковчег – це надзвичайне місце, де люди з тяжкими неповносправностями розкривають свої вміння, таланти, проявляючи їх виключно у творчій діяльності.

Вишивання листівок, нанизування бісеру для намиста, виготовлення рамок для ікон, розмальовування посуду, виготовлення свічок та багато інших видів діяльності, які так люблять Друзі.

Особливим видом їхньої діяльності в осередках, в якій участь беруть виключно чоловіки, вважається робота на “столярці”. Там “Друзі” виготовляють різні фігурки з фанери, воску, пластиліну. Також вони готують заготовки з овочів, очищаючи їх. Всі свої вироби вони продають на різноманітних ярмарках і деякі роботи навіть попадають на виставки. Цікаво також спостерігати за ними під час роботи, адже всі ці люди є дуже товариськими і багато хто з них любить під час роботи видати якийсь жарт, від якого вся столярка заливається сміхом! Під час роботи, вони активно взаємодіють один з одним, а тим часом асистент допомагає всім впоратись із завданням.

Лярш Ковчег – це і справді особливе місце, де можна переосмислити цінності свого життя. Адже для відчуття щастя, абсолютно вистачає улюбленої справи та безмежно добрих та відкритих людей довкола. Капелька любові здатна змінити світ, і Громадська організація “Лярш Ковчег” є явним прикладом цього. Завдання спільноти показати гідність кожного та поширювати бачення їх дару і сприяти розвитку нашого суспільства для досягнення гуманності.

Спільнота також є прикладом любові до ближнього, адже Друзі закутані в тій любові є захищеними та мають змогу зайняти своє місце в нашому суспільстві.

“Лярш-Ковчег” нараховує 4 творчі майстерні, денну програму для осіб з глибокою неповносправністю та будинок тимчасового підтриманого проживання для осіб з розумовою неповносправністю та молоді-асистентів. Всі майстерні активно контактують між собою, постійно проводять загальні зустрічі, поїздки, реколекції та святкування. Всі ці осередки творять одну велику спільноту, що згуртовує людей по всьому світу.