В УКУ фахівці обговорили, як розвивати практики надання соціальних послуг державними та недержавними організаціями

Як залучати бюджетні кошти для надання соціальних послуг, як можуть співпрацювати громадські організації та державні структури з позиції перспективи соціальних замовлень, наскільки важлива соціальна робота через призму соціології – про це говорили учасники круглого столу «Соціальні послуги в державних та недержавних організаціях: досвід, проблеми, перспективи співробітництва», який відбувся 14 травня 2018 року в УКУ.

Захід відбувся у співпраці факультету наук про здоров’я УКУ та Всеукраїнського єврейського БФ «Хесед-Ар’є» за підтримки Львівської міської ради.

«Ми зібралися, щоб обговорити наявні практики та актуальні проблеми у наданні соціальних послуг державними та недержавними організаціями, консолідацію сил фахівців соціальної роботи, громадських активістів щодо напрацювання практик у сфері надання соціальних послуг», – зазначають співорганізатори.

Учасники обговорили аспекти наявного досвіду співпраці державних та недержавних організацій, реалізованих моделей надання соціальних послуг, підходів до формування пакету соціальних послуг, надання соціальних послуг за державні кошти.

Директорка ВЄБФ «Хесед-Ар’є» Адель Діанова презентувала 20-ти річну діяльність фонду, зробивши акцент на соціальних послугах, які працівники фонду надають для престарілих та важкохворих одиноких осіб, що проживають на Львівщині та Івано-Франківшині.

Дмитро Тигач, голова правління Благодійної організації «100% життя» (Львів) поділився досвідом щодо надання соціальних послуг за бюджетні кошти на Львівщині.

Олена Газізова, керівниця відділу управління проектом Глобального Фонду Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ увагу присутніх зорієнтувала на успішній практиці застосування результат-орієнтованої моделі медико-соціального супроводу НУО, які працюють у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у м. Києві та Україні вцілому.

Про реалізовані проекти Львівської освітньої фундації як передумови створення соціальних послуг у громаді розповіла Маріанна Білик, координаторка проектів БО «Львівська освітня фундація».

Про співпрацю громадських організацій та державних структур з позиції перспективи соціальних замовлень розповіла Любов Максимович, голова Громадської організації «Центр Жіночі перспективи».

Оксана Рубай, радниця міського голови апарату виконавчого комітету Львівської міської ради зазначила на вагомості розвитку соціальної роботи через призму соціології.

До дискусії довкола питань – що таке соціальна послуга, та чи є кошти у бюджетах на соціальну сферу, кому і на що виділяються кошти з місцевих бюджетів, що можуть зробити громадські/благодійні організації та УКУ у напрямку забезпечення якісної соціальної послуги у громадах, – долучилися представники Львівського міського ЦСССДМ, Дрогобицького міського ЦСССДМ, управління у справах національностей і релігій ЛОДА, управління соціального захисту Львівської міської ради, ГО «Care in action» та ін.

На завершення форуму учасники підтримали ідею створити платформу взаємодії громадських/благодійних організацій задля спільного адвокатування процесу залучення бюджетних коштів на надання соціальних послуг.

Фотогалерея