“Революція” у Соціальній роботі

ДИВИТИСЯ ВІДЕО

24 листопада у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ вперше відбувся всеукраїнський коворкінг “Соціальна робота: революція професійних ролей”. З вітальним словом до учасників коворкінгу звернулися проректор з науково-педагогічної роботи п. Софія Опацька, декан факультету наук про здоров’я п. Світлана Стельмах та керівниця програми з соціальної педагогіки Юлія Кокоячук.

Студентський коворкінг Соціальна робота революція професійних ролей (13)

Впродовж надихаючої лекції від Керівниці західноукраїнського представництва Міжнародного благодійного фонду «Відродження» Оксани Дащаківської, учасники Коворкінгу змогли заглибитися в питання розвитку сфери соціальних послуг впродовж століть аж до сучасності та найближчих перспектив.Варто зазначити, що пані Оксана також є викладачкою для студентів програми “Соціальна педагогіка” УКУ.

За задумом організаторів, основною частиною заходу стала робота у тематичних групах. Кожна група прац.вала над однією проблематикою: адвокація в соціальній сфері, робота з потерпілими внаслідок війни, робота з обдарованими дітьми, робота в напрямку запобігання та протидії насильства. Саме командна робота допомогла досягти мети заходу –  обміну досвідом між учасниками, студентами, які навчаються за спеціальністю “Соціальна педагогіка”, “Соціальна робота” з різних навчальних закладів України. Своїми враженнями поділилися деякі учасники.

Ілля Судаєв,ЧНУ імені Ю. Федьеовича:

“Усі очікування виправдалися! Я займаю активну позицію. Вважаю,  що не маю права пропускати події, які можуть принести мені неабияку користь. Мені все дуже сподобалося”.

“Не думала, що прийде так багато молодих людей, але я дуже задоволена, що вони вчаться розуміти проблеми своєї країни і хочуть чимось допомогти. У мій час такого не було. Я сьогодні працювала на рівні з молоддю. Впевнена, що наша країна буде жити краще, адже ми маємо на кого покластися. Бажаю успіху в розвитку цього проекту!”

Мар’яна Грабовенська , студентка 1 курсу, спеціальності “Соціальна робота”, УКУ:

“Насправді я не дуже хотіла сюди йти, адже думала, що це буде звичайна презентація на декілька годин і після ми просто підемо додому. Та я дуже помилялась. Тут було дуже круто! Надзвичайна атмосфера! Я почерпнула багато нових знань та натхнення. Хочеться більше таких заходів”.

Також Юлія Кокоячук, керівниця програми “Соціальна педагогіка ” в УКУ коментує:

B2B5ECF5-4EA9-46FF-A6C4-46C8F939CB2E“Найбільше ми хотіли, щоб учасники наснажилися йти у світ і нести зміни. Зараз в Україні, зокрема у соціальній сфері, відбувається багато реформаційних процесів. Як результат – кожен має переосмислити свою роль в часі змін. Сьогодні наші гості мали можливість продумати в якому напрямку вони можуть далі працювати і розвиватися, збагнути всю вагомість себе у соціальній сфері і значення цього напрямку. Наші очікування виправдалися, якщо виправдалися очікування учасників”.

Ми вирішили запросити модераторами груп студентів бакалаврської і магістерської програми за спеціальністю “Соціальна робота”, а не викладачів, аби не здавалось, що ти на парах.  Це неймовірні відчуття, коли після досить важкої роботи до тебе підходять, дякують і кажуть, що це було круто, і ти розумієш, що таки тобі все вдалось! Ми дуже натхненні після цього! Дякуємо усім, хто приєднався!”, – діляться організатори.

Snapseed

Ініціаторками Кокоркінгу були студентки другого курсу програми “Соціальна педагогіка”: Атаманюк Софія,  Пархуць Марія, Якубишин Анастасія, які за підтримки кафедри загальної та соціальної педагогіки та  БО “Львівська освітня фундація” змогли організувати захід на високому рівні. З огляду на позитивні відгуки про Коворкінг та важливість постійного діалогу в молодіжному середовищі щодо змін в соціальній сфері, організатори і надалі планують проводити подібні заходи.

Анастасія Кудлата

учасниця Коворкінгу

“Соціальна робота: революція професійних ролей”

БІЛЬШЕ ФОТО