Люди з особливими потребами: хто вони і як із ними поводитися?

Люди з особливими потребами є в усіх країнах світу; ми зустрічаємо їх на вулицях, в театрі, міському транспорті, в класах і авдиторіях, у родинах і спільнотах.
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав говорив: “Бог однаково любить кожну людину, здорову чи неповносправну… Особи з особливими потребами, відчуваючи себе любленими, відкривають свої дари, які нам дуже потрібні в церковних громадах та в суспільстві загалом… Вони терпеливі, бо життя поставило їм підвищені вимоги, вони не вміють приховувати своїх емоцій і не роблять різниці між суспільно важливими людьми і тими, хто такими не є…

Ці особи є даром також і тому, що вчать нас відкриватися до іншої людини і виходити їй назустріч у любові та готовності допомогти” (Пастирське слово Блаженнішого Святослава про дар осіб з розумовою неповносправністю. К., 12 листопада 2013 року Б.).

Особливі люди прагнуть людського тепла і спілкування, вміють любити і приймати любов.  Тому обов’язок суспільства в цілому і кожного громадянина зокрема – не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які, можливо, слабкі фізично, але сильні духом, люди, які потребують розуміння, поваги і допомоги.

Інколи, ми відмежовуємо себе від спілкування з людьми з особливими потребами бо не знаємо як з ними поводитися, що робити щоб не образити, чи зашкодити. Пропонуємо застосовувати кілька правил, які можуть стати у нагоді під час спілкування з такими людьми:

10 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ copy

Знаючи ці прості правила, можна краще налагодити контакт з людиною з особливими потребами. Але головне у спілкуванні з цими людьми – не боятися зробити крок їм назустріч, розкрити своє серце і подарувати увагу, повагу, щирість, готовність допомогти і свою любов!

к.пед.н., професор Марія Швед