Центр «Емаус». Навчальна практика студентів 2-го курсу 2018-2019 н.р.

Центр «Емаус» – це одна з найкращих і найпродуктивніших баз практики, яка була у студентів 2-го курсу соціальної роботи. За 3 тижні перебування там, майбутні спеціалісти зуміли здобути безцінний досвід та покращити свої навички комунікації з Друзями та працівниками центру.

Центр «Емаус» – організація у Львові, створена у 2001 році при Українському Католицькому Університеті, яка називає людей з неповносправністю своїми Друзями. «Емаус» прагне проголошувати нову модель суспільства, в якому жодна людина не буде відкинутою  через свою неповносправність.

Основна діяльність центру – це проведення просвітницьких презентацій та зустрічей, через організацію терапевтичних груп та психологічних консультацій. Центр підтримує сім’ї, де народжуються діти з неповносправністю, а також сприяє їхній інтеграції та соціалізації (працевлаштування, будинок підтриманого проживання, театральні та спортивні заняття, а також різноманітні культурно-розважальні події).

Наші студенти мали можливість долучитись до діяльності центру під керівництвом асистентів. Основним завданням було організувати 3 зустрічі-тренінги для друзів, які мали наступну тематику: “Тренінг з комунікації та працевлаштування”, практичні завдання у супермаркетах, де друзі змогли спільно із студентами придбати продукти, які ж самі і приготували опісля, та практичне завдання у мережі магазинів “секонд-хенд”, де соціальні працівники провели майстер-клас по підбору та купівлі одягу.

Студенти самостійно складали  програму кожної зустрічі, проводили міні-лекції по кожній темі, після чого мали практичні завдання, які були спрямовані на взаємодію з Друзями. Звичайно, під час кожного тренінгу працівники з центру “Емаус” супроводжували та допомагали студентам у роботі, а також після кожної зустрічі мали спільну рефлексію, де кожен міг поділитись враженнями чи здобутими навичками. Асистенти вказували на те, що варто б було покращити чи змінити, ділились професійним досвідом щодо складних ситуацій з практикантами.

Під час практики, студенти не тільки ознайомились із особливостями роботи центру, дізнались про методи та техніки роботи із Друзями, покращили навички комунікації з ними, але і провели свій час з користю. Окрім здобуття теоретичних знань і практичних навичок у роботі з людьми з особливими потребами, ця база практики надзвичайно мотивує та надихає змінювати та вдосконалювати соціальну сферу. А також робити все можливе, щоб змінити ставлення суспільства до людей з неповносправністю, подолати стереотипи, що існують у нашому соціумі.