Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування. Навчальна практика студентів 2-го курсу 2018-2019 н.р.

Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 Таємниця того, куди так багато дідусів та бабусь їдуть в “найгарячіші” години в громадському транспорті розкрита. Саме центри дозвілля від Львівського міського територіального центру соціального обслуговування є кінцевими точками призначення людей поважного віку, які користуються популярними маршрутними таксі та автобусами. А для відвідувачів це цікаве та активне проведення часу із залученням максимально широкої аудиторії літніх громадян до активного життя:

  • Спілкування з ровесниками, тематичні лекції, диспути, майстер-класи, різнопланові ігри. Перегляд цікавих фільмів.
  • Залучення психолога, представників духовенства, а також інших цікавих особистостей.
  • Любителям активного відпочинку проводять різноманітні конкурси, змагання, вечірки, екскурсії тощо.

Знайти такі центри можна у кожному районі Львова. Станом на цей рік налічується 8 центрів. Кожного дня в подібних центрах відбуваються різноманітні активності, до яких залучені працівники, волонтери та партнери. Наприклад, цікавим моментом є комп’ютерні курси та йога для старших людей.

Пані Олена є працівницею центру дозвілля у Франківському районі. Понад 3 роки вона організовує різноманітні тематичні дні, виїзди для всіх відвідувачів центру: “Щодня до мене приходять 8-9 людей, ми можемо зробити разом листівки, малювати картини чи просто чаювати у приємній компанії. Для одиноких людей є важливе спілкування одне з одним, тут знаходять друзів і навіть одружуються.”

До складу Львівського міського територіального центру входять також:

  • 6 відділень соціальної допомоги вдома (у кожному районі м. Львова), які надають продовольчі послуги, допомогу в обслуговуванні, супровід, консультування;
  • відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, яке займається наданням послуг з ремонту взуття, одягу, забезпечує послуги перукаря, техніка, транспортні послуги;
  • відділення соціальної адаптації, до складу якого входять 8 центрів денного дозвілля для літніх громадян забезпечує психологічну, інформаційну підтримку, а також навчання, формування та розвиток соціальних навичок, вмінь, соціальної компетенції; формування здорового способу життя та підтримання психічного здоров’я; участь у клубах за інтересами. Окрім цього, відділенням соціальної адаптації здійснюється надання послуги з масажу.

На соціальне обслуговування в цьому центрі мають право: громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період встановлення групи інвалідності, але не більше як чотири місяці), які не здатні (частково не здатні) до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Ознайомлення із наданням соціальних послуг цій категорії осіб нам провели соціальні працівники у відділенні соціальної адаптації, що на вул. Кирилівській, 3а. Власне практичну діяльність ми проводили у Центрі денного перебування, що на вулиці Генерала Чупринки, 70 (в Храмі св. Климента Папи).

Для нас було передбачено проведення двох заходів для літніх людей. Перший був присвячений Міжнародному дню рідної мови. З відгуків бабусь-учасниць, впевнено можемо сказати, що захід вдався. Адже дуже приємно було спостерігати за тим, як світились очі в цих людей, коли ми співали українських пісень, декламували вірші і просто говорили про цінність нашої мови.

Також у кінці ми проводили вікторину на тему: “Моя рідна мова”, яка передбачала невеличке змагання двох команд. Признаємося, такої активної участі ми й не очікували:) Адже бабусі отримали такий спортивний азарт до перемоги, що інколи не всі спортсмени його мають:)

На наступній зустрічі ми проводили майстер клас по писанкарству, де також кожна учасниця-бабуся проявила себе дуже активною і креативною у створенні своєї писанки.

Загалом, ця база практики нам надзвичайно сподобалась, адже ми ніколи раніше не були в таких закладах, тому все було новим і цікавим. Ставлення працівників – було дуже відкритим і доброзичливим, вони всіляко намагались нам допомогти, ділились досвідом…  Але найбільше нам сподобалось спілкування з самими бабусями, які приходили у цей Центр денного дозвілля. Бо коли бачиш радість в їхніх очах від того, що ми робили, проводили, розповідали, чесно кажучи, з’являється мотивація і наснаження рухатись далі і розвивати соціальну сферу. 

Статтю підготували:

Шевчук Ірина
Береска Мирослава

кк лд оо