Дошкільний заклад «Барвінок». Волонтерська практика студентів 1-го курсу 2018-2019 н.р.

ЯК МИ НА ПРАКТИКУ ХОДИЛИ…

Під час волонтерської практики на 1 курсі наша група відкрила для себе багато нового на базі практики у Дошкільному закладі «Барвінок». Цей заклад є державною установою і передбачає виховання і навчання дітей з інклюзією.

На цій базі практики нас зустріла соціальний педагог п. Юлія Бойко, яка люб’язно погодилась розказати про свою діяльність в дитсадку. Завдяки її презентації ми дізнались більше про сучасні методи і засоби дошкільної освіти. Особливо цікавими були тематичні проекти, в яких брали участь діти, вихователі та батьки. Ці проекти передбачали розгляд певної теми з різних боків, спілкування із дітьми з інших країн, а також створення інсталяцій за допомогою конструкторів LEGO.

Діяльність соціального педагога у цьому закладі є цікавою та різноманітною, не обмежується лише веденням документації, а містить багато інновацій в сучасній дошкільній освіті в Україні. Зокрема, за допомогою таких  методів як сторітелінг (розповідь казок, оповідань), залучення ляльки-персони, «6 цеглин», перегляду повчальних мультфільмів, а також освіти за принципом STEAM, вихованці садочка досліджують навколишній світ, дізнаються про базові моральні цінності, вчаться комунікувати і розвивають пізнавальні психічні процеси.

Особливу увагу в садочку приділяють рівномірному розвитку дітей, які не мають змоги на рівні вчитися із іншими, через адаптовану програму.

аа ааа