Школа української жестової мови

dsc_8052На базі кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ діє ШКОЛА УКРАЇНСЬКОЇ ЖЕСТОВОЇ МОВИ.
Цього року вже четверта група студентів вивчає основи мови жестів.
Програма школи передбачає вивчення дактилю-ручної абетки (алфавіту) та засвоєння основних термінів на теми повсякденного життя та спілкування. Заняття відбуваються в Головному корпусі УКУ (вул. Іл. Свєнціцького, 17) двічі на тиждень.
Після завершення навчання учасникам видається сертифікат на підставі складання підсумкового іспиту, який крім викладача Олени Зуєнко із Львівської школи для глухих, приймають глухі вчителі Віталій Шестаков та Олег Думинець.
Кількість місць в групі обмежена.
Контактна особа: доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, Ігор Кобель – [email protected]
______________
В розвинутих країнах світу вивчення жестової мови чуючими людьми стало дуже популярним. Наприклад, в Альбертському університеті (Канада) студенти чекають в черзі понад семестр, щоб потрапити у групу із вивчення жестової мови.
У світі є близько 152 жестових мов. Називаються вони не за мовною ознакою, а за територіальною. Наприклад, є американська, британська, австралійська жестові мови. В Україні — українська жестова мова, в Росії — російська, хоча вони подібні, бо пішли від «радянської». Дехто вважає, що в Україні та інших колишніх радянських республіках використовується російська жестова мова. Насправді після здобуття незалежності Україною, після відкриття кордонів жестові мови почали розвиватися самостійно.