Сертифікатна програма «Драматичне виховання»

7Драматичне виховання це спосіб подивитися на світ через історію, у якому здійснюємо комплексне (фізичне, розумове та емоційне) дослідження певної соціальної проблеми. Драматичні засоби і методи, дозволяють розпочинати діалог, підтримувати окремих осіб і групи у вирішенні суспільних проблем на основі принципу усвідомлення своєї життєвої ситуації, власної відповідальності за те, що відбувається, права і можливості її змінити.  

 Мета сертифікатної програми – ознайомлення учасників з різними можливостями використання драматичних засобів та методів виховання та навчання у професійному житті. Отримані знання та вміння випускники можуть застосувати у галузі профілактики, консультування, терапії, працюючи у дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, у педагогічно-психологічних консультативних центрах, лікарнях, соціальних закладах, громадських організаціях тощо.

Предмети сертифікатної програми включають у себе практичну підготовку учасників, що базується на теоретичних вступах лекторів та самостійному навчанні у межах окремих модулів.

Цільова аудиторія

  1. Студенти освітніх програм «Соціальна педагогіка», «Психологія».
  2. Студенти Українського католицького університету.
  3. Фахівці соціальних служб, НГО, які працюють у соціальній сфері.

Тривалість програми 1 рік 6 місяців

Форма навчання модульна

Викладачі сертифікатної програми: Ленка Ремсова (Університет імені Масарика, Брно, Чехія), Марія Павловська (Університет імені Масарика, Брно, Чехія), Світлана Стельмах (Український католицький університет, Львів, Україна), Ірина Криницька (Український католицький університет, Львів, Україна).

Зміст програми:

№ з/п Тема Компетенції Самостійна робота Тривалість Дата проведення
1 Основи драматичного виховання

 

Після закінчення курсу учасники зможуть: визначити поняття «драматичне виховання», «прикладна драма» і «театр»; застосувати вибрані драматичні вправи, ігри і методи з конкретною цільовою групою   2 дні 28.11 – 29.11
2 Структурована драматична гра

 

Учасники навчаться створювати великі тематичні одиниці, побудовані на історії або іншому типі зв’язного сюжету, що дозволяє вчитися вирішувати проблеми шляхом активної ідентифікації себе з вигаданими ролями і ситуаціями, дослідженням ідей, подій та відносин. –      Реалізувати сценарій дій структурованої драматичної гри.

–      Проаналізувати конкретні сцени реалізації і запропонувати видозміни структури для того, щоб її удосконалити, та інші варіанти її використання і продовження.

–      Есей

3 дні 30.11 -2.12
3 Театр пригноблених

 

Після закінчення курсу учасники зможуть визначити основні поняття театру пригноблених; описати цілі театру пригноблених; порівняти вітчизняні та зарубіжні підходи до театру пригноблених; створити власну постановку театру пригноблених; планувати майстерню театру пригноблених; поставити виставу і застосувати майстерню театру пригноблених на практиці –    Створити постановку вистави.

–    Зіграти 5 публічних вистав форум-театру для обраної цільової групи.

–    Есей.

5 днів уточнюється
4 Storytelling

 

Учасники розвинуть базові знання та практичні навички розповідання   3 дні уточнюється
5 Театр у вихованні

 

Після закінчення курсу учасники зможуть пояснити різницю між Театром за участі глядачів, Форум-театром та Інтерактивним театром. Учасники також зможуть планувати програму інтерактивного театру   3 дні уточнюється
6 Лялька як засіб спілкування

 

Після завершення курсу учасники зможуть визначити різні види ляльок; зробити начерк сценарію лялькової вистави; передати драматичну поведінку через гру з лялькою; представити остаточну форму гри з лялькою.   2 дні уточнюється
7 Playback-театр

 

Після закінчення курсу учасники зможуть визначити основні поняття playback-театру, описати цілі playback-театру, підсумувати іноземні підходи та історію playback-театру, планувати можливості використання playback-театру з різними цільовими групами, працювати в команді playback-театру і знати закономірності окремих форм, застосувати окремі форми playback-театру на практиці.   4 дні уточнюється

 

Підсумком програми є написання випускного проекту

Після успішного завершення програми студенти отримують сертифікат, виданий Українським католицьким університетом.

Зареєструватися на сертифікатну програму

УВАГА: Реєстрація на програму  завершується о 20.00 год. 24 листопада 2016р.