Проєкти

Освітня програма «Соціальна робота УКУ» є максимально наближеною до реальних умов майбутньої праці в соціальній сфері через практичні заняття, практику та стажування в закладах та організаціях, а також реалізацію соціальних проєктів.

ДОВГОТРИВАЛІ:

15032230_1214748495286375_4696518886902086051_nБлагодійний проєкт «Опіка над сиротами та неповносправними дітьми» триває з 2008 р.

Проект передбачає року по чотири виїзди щороку студентів та викладачів програми до дітей-сиріт, малозабезпечених, дітей з інвалідністю, а також організацію та спільне проведення дозвілля дітей зі спеціалізованих шкіл-інтернатів області під час їх візитів до Львова.

Метою проекту є допомога дітям в інтегруванні у громадський простір, набутті комунікативних і побутових навиків, підвищення рівня знань, зокрема навчити учнів куховарити  на елементарному рівні.

У програмі заходів рамках проекту : майстер-класи від студентів, а також в Майстерні шоколаду, майстерклас з виготовлення піцци, виготовлення іконок, подарунків до Святого Миколая. У майбутньому кафедра планує закупити обладнання для лялькового театру.


DSC06952Проєкт «Соціалізація сиріт, неповносправних та глухих дітей» реалізовується в УКУ під керівництвом п. Ігоря Кобеля з 2010 р. та за участі студентів УКУ.

Проект передбачає проведення літнього навчально-рекреаційного інклюзивного табору-cемінару для глухих сиріт із спецшкіл-інтернату для глухих сиріт.

Метою проекту є адаптація глухих дітей до сучасних умов суспільства, відпочинок та розвиток слабочуючих та глухих дітей.

У програмі заходів у рамках проекту: змістовне дозвілля дітей, для всіх учасників організовується інтенсивний курс української жестової мови та культури глухих. Окремий компонент школи направлений на розвиток лідерських навичок та умінь у глухих школярів, а також християнську складову програми. Змістовне наповнення дозвілля дітей в таборі забезпечують викладачі та студенти, що закінчили сертифікатну програму “Школа української жестової мови”.


7Проєкт “Драматичне виховання” – спільний проект програми з соціальної педагогіки УКУ та Університету Масарика, м. Брно, Чеська Республіка.

Проект передбачає: проведення майстер-класів з драматичного виховання та форум-театру для студентів, учнів, соціальних педагогів, створення сценарію та проведення “форум-театрів” на соціально значиму тематику в школах та організаціях міста Львова.

Метою проекту є популяризація драматичного виховання та форум-театру та привернення уваги до актуальних проблем у суспільстві.

У програмі заходів проекту: 12 майстер-класів з соціальними педагогами та 5 форум-театрів у школах Львова. Учасники проекту мають можливість глибше вивчати цю тематику в рамках сертифікатної програми та траєкторії навчання “Драматичне виховання” бакалаврської програми “Соціальна робота”, а також як напрямок досліджень курсових та дипломних робіт.


mdeПроєкт наставництва «Освіта долає барєри» – спільний проект соціальної педагогіки УКУ та організацій “Omnis” та “Sublimitas” (США). Студенти програми «Cоціальна педагогіка»  беруть участь у проекті з 2015 року. В поточному році 5 студенток стали наставницями для вихованців Львівської школи-інтернату №2.

Проект передбачає: персональне наставництво для дитини сироти, а саме зустрічі з дитиною двічі на тиждень, допомога з виконанням домашнього завдання та заняття, які сприяють розвитку особистості, формування цінностей та підтримка дитини там, де цього найбільше потрібно. Метою проекту є сприяння  рівності  освітніх можливостей  для дітей-сиріт, напівсиріт, дітей позбавлених  батьківського  піклування, дітей  із соціально-незабезпечених сімей, які навчаються в школах-інтернатах  (1-9  клас)  та  потребують академічної допомоги i наставництва.

У програмі заходів в рамках проекту : презентація та популяризація наставництва серед студентського середовища УКУ, відбір наставників, проведення тренігів для наставників, регулярні заняття наставників з дітьми.


12841400_1079697278717790_1531878743577097322_oОсвітній проєкт «З досвідом у майбутнє» реалізовується спільно з Корпоративним університетом «Артеріум»

Проект передбачає: участь студентів магістерської програми у тренінгах українською та англійською мовами.

Метою проекту набуття фахових навичок для роботи в сфері управління людськими ресурсами.

У програмі заходів: тренінги з ефективної комунікації, управління часом, стрес-менеджменту, емоційного інтелекту, публічних виступів, сучасних методів управління персоналом та сучасних систем менеджменту.Проєкт “Лідери соціальних змін” має на меті підвищити зацікавленість молоді у вирішенні соціальних проблем на локальному рівні, допомогти їм відчути власну значимість та наснажити до подальшої активності в житті громади.

Концепція проєкту передбачає проведення інтерактивного заходу з використанням методики “динамічних мереж” для старшокласників. Основна увага буде зосереджена на соціальних проблемах та можливостях їх вирішення/пом’якшення на місцевому рівні:

Для кого цей проєкт?: Для школярів (9-11 класів)
ДЕТАЛЬНІШЕ: http://socialwork.ucu.edu.ua/news/komanda-lideriv-sotsialnyh-zmin-yide-do-tebe-v-shkolu/

Контактна інформація:
e-mail: [email protected]
тел: +380977730685 (Юлія)
fb: socialwork.ucu
Insta: social work ucu

 

414205-PE9DFY-648


КОРОТКОТРИВАЛІ
60333880_2186647511453469_2408517303390961664_oСоціальний вікенд “Технології для інклюзивного суспільства” є спільним проектом Українського католицького університету (Програма “Соціальна педагогіка УКУ”, «Емаус – Центр підтримки осіб з особливими потребами», Програми «Комп’ютерні науки» / «IT та бізнес аналітика») та Університету Томаса Мора (Бельгія). Подібний проект кілька разів був успішно реалізований в Університеті Томаса Мора (Бельгія) за участю іноземних учасників, зокрема представників УКУ.

Проект передбачає розробку нових ідей і технічних рішень (програмних продуктів), які б сприяли вирішенню соціальних, освітніх та побутових проблем людей, груп та громад. Особливістю проекту є встановлення зв’язку між соціальними потребами людини та технічними досягненнями шляхом поєднання зусиль майбутніх фахівців соціальної сфери та сфери IT на основі клієнтоцентрованого підходу до вирішення поставлених завдань.

Метою проекту є покращення інтеграції людей з розумовою неповносправністю в суспільстві через створення нових технічних рішень в мультидисциплінарних командах.

 


Волонтерський Оскар УКУ (29)

Волонтерський Оскар УКУ 

 

 

 

 

 

 


Інтелектуальна майстерняdsc_5335

 

 

 

 

 

 

 


 

Конкурс соціальних ідей  DSC_0505

 

 

 

 

 

 


IMG_8817Зимова школа соціальної педагогіки УКУ реалізований колективом програми “Соціальна педагогіка” у січні 2017 року

Проект передбачає: проведення тренінгів, рольових та інтелектуальних ігор, практичних занять викладачами програми “Соціальна педагогіка” та учасників – студентів 3-4 курсів різних спеціальностей та ВУЗів зі всієї України.

Мета проекту: показати широкий діапазон можливостей соціальної педагогіки та розвиток компетенцій, необхідних для роботи в соціальній сфері майбутнім лідерам лідерам суспільних змін.


 

IMG_7549Соціальна робота: революція професійних ролей 

 

 

 

 

 

 

 

 


 СТУДЕНТСЬКІ ПРОЄКТИ


Рисунок3

Проєкт “Dream Big” реалізований студентами 4 курсу в 2016 році.

Проект передбачає  проведення занять з дітьми, які позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних сімей, що є вихованцями Львівської школи-інтернат №2.

Мета проекту: активізувати набуті навички дітей, для підготовки їх до самостійного дорослого життя, створення можливості активного проведення проведення вільного часу (після школи).


Проєкт Школа лідерів «Перезавантаження» Рисунок1реалізований студентами 4 курсу у 2016 році.

Проект передбачає проведення тренінгів для дітей вимушених переселенців зі Сходу (Донецька область) та учні львівських шкіл, а також виконання та аналіз індивідуальних занять дітей. У проекті взяли 20 дітей  зі сходу України, які зараз навчаються у Львові  та 10 дітей зі Львова.

Мета проекту: Розвиток особистих та професійних навиків, зокрема лідерських якостей, та вмінь для успішної ресоціалізації та адаптації.


Рисунок2

Проєкт «Курс набуття соціально- побутових навичок «Я можу!»» реалізований студентами 4 курсу у 2016 році.

Проект передбачає проведення занять для розвитку соціально-побутових навичок учнів  8-9 класу навчально-реабілітаційного центру «Мрія».

Мета проекту: підготовка випускників до самостійного життя через набуття ними практичних знань та навичок у сфері соціального та побутового життя.


2Студенти УКУ – учням Львова реалізовується студентами 4 курсу бакалаврської програми та 1 курсом магістерської програми з 2016 року.
Проєкт передбачає: проведення тренінгів для розвитку м’яких навичок учнів, та тренінгів на соціально-важливу тематику у різних ЗОСШ м. Льова.

Мета проєкту: розвинути в учнів м’які навички, привернути увагу та підвищити обізнаність стосовно соціально-важливих витань, таких як ранні статеві стосунки, спілкування в сім’ї та ін.


хтося-1Проєкт “Моя сім’я – моя фортеця” реалізований студентами 4 курсу в рамках навчальної практики у 2017 році

Проект передбачає: проведення серії зустрічей з учнями 10 класу ЗОСШ  міста Львова на теми, що є важливими для вироблення оптимальної моделі поведінки в сім’ї: сімейні цінності, вирішення конфліктів у родині, асертивністі та уміння спілкуватися.

Мета проекту: сформувати у старшокласників бачення повноцінної родини, мотивувати їх проаналізувати власні вчинки, що впливають на психологічний клімат сім’ї.


DSC_0107

Проєкт “Чесні фонди. Твори добро ефективно!” реалізований студентами 4 курсу в рамках навчальної практики у 2017 році

Проект передбачає:  розроблення та поширення серед мешканців 4 районів м. Львова брошури про чесні благодійни фонди, їх систему збору коштів та звітності. Вміст брошури був складений на основі проведеного дослідження серед благодійних фондів та організацій.

Мета проекту: підвищення обізнаності мешканців Львова про благодійні фонди, ознаки “чесних” і “нечесних” фондів, запобігти псевдоволонтерству.DSC_2163Екопроєкт “Друге життя” реалізований студентками 4 курсу у 2017 році.
Проект передбачає ряд заходів щодо еконавчання десятикласників
Мета проекту: проінформувати десятикласників про важливість сортування відходів та впровадження системи сортування відходів у ЗОШ №65.

  

Студенти 4 курсу започаткували Соціальний проєкт “BullyBunny”  у 2019 році. Рубцов Андрій, Скіра Вікторія та Купчева Христина працювали над тим, щоб булінгу у школах стало менше шляхом превентивних заходів та просвітницьких лекцій. Діяльність здійснювалася у  школах Львова та обласних ОТГ.

Студенти започаткували флешмоб – поширення історій про булінг з хештегом #bullystory . Мета якого – виходити з тіні страху і перетворити агресивного bully на доброзичливого bunny 

Крім того, у рамках рамках реалізації Соціальний проєкт “BullyBunny” в Парковій аудиторії Центру Шептицького у Львові о 18.30 год 28 березня 2019 рнаші студенти провели Панельну дискусію “Булінг: від bully до bunny”, на якій обговорювали різні аспекти проблеми булінгу, а також розглядали ефективні практики роботи з булінгом.

56517101_448225039261459_5119615512346624000_n 53231248_432591320824831_1614383889084579840_o 

 

 

 

 

З питань підтримки та співпраці просимо звертатися:

Юлія Кокоячук

керівниця програми “Соціальна робота”

[email protected]

+380977730685